Mini Renk Anaokulları

Branş Dersleri ve Atölyeler

Geleceğimizi şekillendirecek olan Z kuşağı çocuklarımızı teknolojik hıza yetiştirebilmek ve destek olmak amacıyla ‘Robotik ve Kodlama Atölye’ si kurularak ek ders olarak verilmektedir.

Çocuğumuza faydaları;

- El becerisini ve motor kaslarını geliştirir,
- Matematik, Fen ve teknolijinin arasındaki bağı kavramasına yardımcı olur ve sevdirir.
- Soyut düşünme gücünü ve yaratıcılığını geliştirir.
- Çoklu zeka gelişimini destekler.
- Odaklanmayı ve konsantrasyonu artırır.

Çocuklarımız enerji ile canlanır, hayal gücü ile şekillenirler. Masal atölyelerinde masal okumuyoruz, kendi masalımızı kendimiz yazıyor ve oynuyoruz. Okullarımızda yaratıcı drama her gün uygulanmaktadır. Yaratıcı drama ve masal atölyemizde çocuklarımızın hayal gücünü ortaya çıkartarak geliştirmektir. Hayal gücü, yaratıcılığı cesareti ve özgüveni beraberinde getirir.

Çocuk yogası seçmeli bir branş dersidir, 6-8 kişilik gruplara sertifikalı uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Çocuk yogası beden koordinasyonunu sağlarken doğru nefes almayı da eğlenerek öğretir.

Çocuğumuza faydaları;

- Astım, alerji, üst solunum yolları enfeksiyon riskini azaltır,
- Kabızlığa olumlu etkisi vardır,
- Hiperaktiviteye olumlu etkisi vardır,
- Anatomiyi öğretir,
- Endişe ve kaygıyı azaltır,
- Hafızayı geliştirir,
- Odaklanmayı artırır,
- Pratik düşünmeyi teşvikler,
- Çok yönlü düşünebilmeyi artırır,
- Hormonal gelişimi dengeler,
- Kendine güveni artırır,
- Disiplini öğretir.

Orff ; müzik, drama, konuşma, dans ve hareket temelleri üzerine kurulmuş bir öğretim tekniğidir. Biz Orff tekniğini tüm günlük akışımızda benimseyerek eğitim vermekteyiz.

Okul öncesi eğitimde müzik ve ritimin faydaları;

- -Beynin sağ lobu(duygusal) ve sol lobu(bilişsel) birlikte kullanıldığı için öğrenme kalıcıdır. Kültürel ve sosyal öğrenmede etkili sonuç verir.
- -Sayısal zeka gelişimi için çok önemlidir.
- -Ritim insiyatif kullanmayı öğretir.
- -Yaratıcı ve çoklu düşünülmesini sağlar.
- -Kelime hazinesini konuşmaya çevirmede etkilidir.
- -Özgüveni geliştirir, ruhu iyileştirir.
- -Dil gelişimi için çok önemlidir.

Okullarımızda verilen İngilizce derslerimizde amacımız çocuklarımızın kendi dilleri dışında farklı bir dilinde varlığını keşfetmeleridir.Sertifikalı öğretmenlerimiz ile İngilizce derslerini oyun ve şarkılarla vermekteyiz.

Dans etmek çocuklarımızın kendini ifade etme yoludur.Dans etmek çocuğun özgüvenini, duygusal ve fiziksel gelişimini destekler. Okullarımızda hedefimiz profesyonel dans öğretmenlerimiz ile çocuğunuzun keyif aldığı dans tarzını keşfetmek ve üzerine eğilmektir.

Günümüzdeki çocukların internet, dijital oyun ve video kullanımları nedeniyle tehlikesizce ve huzurla oyun oynayabileceği yerler azalmıştır.Resim ve sanat etkinlerimizde çocuklarımızın sağ ve sol beyin loblarının birlikte çalışmasını, konsantrasyon gücü ve özgüvenin artmasını hedeflemekteyiz.

Çocuklarla ilgili ortaya çıkan sorunlardan biri belli bir konu üzerinde dikkat yoğunlaştırılamamasıdır. Sanılanın aksine, çocukların dikkatlerini bir konu üzerinde toplamasıyla konsantrasyon artmamaktadır. Konsantrasyonu sağlayan en önemli unsurun motivasyonunda yoğunlaştırmasını sağlamaktadır. Satranç sayesinde konsantre olmayı öğrenen çocukların, diğer derslerinde de başarılı oldukları görülmektedir. Çocuk gerçekten sevdiği, istediği şeylere karşı konsantre olmaktadır. Satranç oynayan çocuklarda dikkat dağılması sorununun önemli ölçüde azaldığı zamanla görülmektedir.

Okul öncesi eğitimde satranç eğitiminin faydaları;

-Yaratıcılığı teşvik etme,
-Oyun sürecinde asla şiddet üretmemeye ilişkin bilinç,
-Neden sonuç ilişkisini kavrama,
-Sakin ve soğukkanlı olmayı öğrenme,
-Rakibine saygılı olmayı temel alan bir centilmenlik,
-Strateji geliştirme,
-Muhakeme gücünü artırması,
-Risk alma,
-Hızlı ve mantıklı düşünebilme-karar alabilme süreçlerini geliştirme